Правила гри

ХІД ГРИ 1) Підготовка до гри Вибирається ведучий, зазвичай це один із досвідчених гравців. Потім потрібно визначитися які персонажі та модифікації будуть у грі. Це безпосередньо залежить від кількості гравців, що беруть участь. Для отримання максимального інтересу ми радимо грати нижче переліченими складами, але, можливо, ви знайдете більш цікаві комбінації для вашої компанії.

▪ 3-5 гравців: одна мафія, лікар, плутанина, решта мирних жителів. Бажано грати з модифікаціями «Без ведучого» та «Гра з наркоманом». Чи не додавати дод. персонажів.
▪ 6-8 гравців: дві мафії, лікар, плутанина, комісар, решта мирних жителів. Модифікації та дод. персонажі за бажанням.
▪ 9-10 гравців: три мафії, лікар, плутанина, комісар, решта мирних жителів. Модифікації та дод. персонажі за бажанням.
▪ 11-14 гравців: чотири мафії, лікар, плутанина, комісар, решта мирних жителів. Модифікації та дод. персонажі за бажанням.
▪ 13 і більше гравців: мафія (її кількість обчисліть, поділивши кількість гравців на три), лікар, плутанина, комісар, решта – мирні жителі. Модифікації та дод. персонажі за бажанням.

Визначившись із складом персонажів, вони замішуються і лунають так, щоб ніхто не бачив чужих ролей.
2) Ніч Ведучий оголошує настання ночі, всі повинні заплющити очі. Далі ведучий оголошує перебіг персонажів у порядку, зазначеному нижче. Названий персонаж розплющує очі і виконує дії, що відповідають його ролі, після чого знову засинає. Порядок ходів у ночі: 1. Мафія
2. Лікар
3. Путана
4. Комісар
Примітка: дод. персонажі ходять в чергу, зазначену в їх описі.
Після того, як усі персонажі виконали свою роль, ведучий оголошує ранок.
3) Ранок Усі розплющують очі. Ведучий оголошує хто не пережив цієї ночі. При цьому не розповідає жодних подробиць про те, що відбувалося вночі (кого лікували, кому стріляли, кого перевіряли тощо). Загиблі гравці вибувають із гри, не оголошуючи своїх ролей. 4) День Ведучий оголошує суд. Гравці починають обмінюватися інформацією: що було чути вночі, як змінилося настрій гравців за ніч і будь-які інші факти, що виправдовують або звинувачують інших гравців. Бесіда може протікати будь-яким способом: для переконання оточуючих у своїй правоті використовуються чесні та нечесні аргументи, як правдива, так і хибна інформація. Коли всі висловили свою думку, можна приступати до попереднього голосування.
Голосувати зобов'язаний кожен гравець, що вижив. Не можна голосувати одразу проти двох і більше гравців. Після попереднього голосування обвинувачені намагаються виправдатись і всі починають заперечувати голоси один одного. Коли у гравців більше не залишається аргументів, можна переходити до остаточного голосування. На остаточному голосуванні не обов'язково голосувати проти тих самих гравців. Змінювати свій голос за підсумками остаточного голосування не можна. Гравець, проти якого проголосувала більшість, сідає до в'язниці, і вибуває з гри, не оголошуючи своєї ролі. У ситуації, коли голоси розділилися нарівно, вважається «злив голосування». Це на руку мафії, але іноді має сенс бути.
Знову настає ніч. Гра триває доти, поки останній мафіозі, що вибув, не скаже про те, що більше мафії в грі немає, і перемогли мирні жителі, або поки в грі не залишаться одні мафіозі.
ПРАВИЛА ЕТИКЕТУ 1. Явне розтин своєї ролі заборонено. Можна тільки намагатися переконати людей у тому, що ви той чи інший персонаж, хоча зовсім відкриті ігри не цікаві, навіть ви ризикуєте бути швидко вбитими.
2. Вибулі гравці повинні мовчки спостерігати за процесом гри і не видавати емоціями ще гравців.
3. Ведучий не повинен вночі очевидно звертатися до чинних персонажів, тим самим видаючи їх. Варто говорити завжди в один бік, або, навпаки, хаотично змінювати напрям голови.
4. Створюйте всім гравцям комфортні умови для безперешкодної дії вночі.
5. Сенс гри не в перемозі, а в процесі: підглядаючи вночі, ви псуєте гру самим собі та іншим.
6. Вітається, коли ведучий не сухо оголошує перебіг персонажів, а словесно обіграє те, що відбувається, задаючи настрій грі.
МОДИФІКАЦІЇ Має бути зрозумілим, більшість модифікацій, доп. персонажів і статусів не можуть використовуватися в грі одночасно, інакше статусне наповнення партії перевищить межу психологічної чутливості, після якої загубиться нитка гри, зникне її психологізм. А «Мафії» як командної психологічної гри втрачати одну зі своїх основ не можна. Але все ж таки багато модифікацій варто випробувати.

«У відкриту». Вибулі гравці показують свою карту. Так само можна домовитися, що ведучий розповідатиме про всі подробиці ночі (кого лікували, по кому стріляли тощо).

Без ведучого. Ця модифікація корисна, якщо вас набралося небагато людей, а зіграти хочеться. Гра, в якій ведучий, як і всі, отримує роль, засинає вночі та голосує вдень. При цьому ведучий все одно оголошує черговість ходів уночі та керує ходом голосування. Для гри потрібні вказівки. Роль вказівок може виконувати будь-що (зубочистки, виделки, сірники тощо), але важливо, щоб указки у всіх були однакові. Перед ніччю всі гравці кладуть одну руку так, щоб будь-який інший гравець міг легко до неї дотягнутися. Вночі діючі персонажі торкаються вказівкою до своїх цілей, мета ж у свою чергу запам'ятовує, хто з нею взаємодіяв. Коли настає ранок, кожен каже, чи живий він чи мертвий, не розповідаючи жодних подробиць. Після того, як з гри вийде перший гравець, він може стати ведучим.

На зайву руку. На стадії підготовки необхідно взяти на одну роль більше, ніж гравців, роздати, а решту відкласти убік, так що б її ніхто не побачив. Модифікація створює додаткову інтригу у грі. Мафіозі у такій грі має бути не менше двох.

Гра з наркоманом. Гра, в якій може не виявитися мафії. Обов'язково грається з модифікацією «без ведучого» та «на зайву руку» (але з одним мафіозі). Вночі все відбувається як завжди. Якщо ніхто з гравців вранці не каже, що він загинув, то гравець, яким не стріляла мафія, але лікував лікар, розуміє, що мафії в грі немає (інакше були б жертви) і стає наркоманом. Ніхто, крім нього, не знає, є в грі мафія або з'явився наркоман. Стати наркоманом можна тільки першого ранку, всі наступні холости лікування лікаря не перетворюють людей на наркомана. Наркоман перестає виконувати свою колишню роль, і відтепер прокидатиметься замість мафії, і діятиме в її хід. Всі жертви наркомана гинуть, як і жертви мафії. Лікар продовжує лікувати за всіма правилами, незалежно вбиває наркоман чи мафія. Мета наркомана - убити лікаря, той у свою чергу повинен ретельно ховатися. Наркоман програє, якщо його або лікаря посадять у в'язницю. Мета мирних жителів якнайшвидше здогадатися, чи є у грі мафія або з'явився наркоман і посадити вбивцю. У цій модифікації наркоман і лікар повинні розкрити свою карту після того, як вибули з гри.

Ім'я кров'ю. Після оголошення гравця загиблим, він називає ім'я гаданого вбивці. Цей голос враховується під час остаточного голосування. Ім'я кров'ю залишати необов'язково.

Мер міста. Першого ранку гравці обирають мера міста. Голос мера дорівнює двом голосам. Якщо мера було вбито або посаджено у в'язницю, вибирається новий мер. Якщо при обранні мера голоси розділилися, то вибори переносяться наступного ранку.

Сліпа мафія. Модифікація досвідчених гравців. Мафіозі домовляються про те, кого вбивати виключно вдень таємними знаками та жестами. Не можна грати з модифікацією "без ведучого". Мафія прокидається лише першої ночі. Ведучий дає час їм познайомитися та домовитися про плани. У всі наступні ночі у свій хід мафія не розплющує очі, ведучий називає всіх гравців по порядку і мафія піднімає руку, убити чи ні (руку піднімати можна лише один раз). Той, за кого більше рук підняли мафіозі, вважається вбитим мафією. Якщо голоси мафій розділилися порівну, то вбивства немає.

Трехсторонняя игра. Игра, в которой есть еще одна мафиозная группировка «Якудзы». Выиграть может либо «Мафия» либо «Якудзы» либо «Мирные жители». Приветствуется взятие в игру спец ролей. Нельзя брать более одной спец роли за каждую группировку.
main page